Дріжджові млинці – кращі рецепти

Як же все-таки здорово, що багато століть тому наші предки придумали такий гарний і смачний свято — Масляну. А ще краще, що його невід’ємною частиною є символи теплого і яскравого сонця — млинці. Ніхто не ризикне назвати точно, скільки існує в світі рецептів млинців. З давньої Русі вони розлетілися по всьому світу, і кожна нація додавала в них щось своє.

Кращі рецепти дріжджових млинців для Масляної ми пропонуємо вам у цій добірці. Нехай кожна досвідчена господиня знайде для себе тут щось новеньке, а лише починаюча юна господарочка сміливо пробує один за іншим рецепт, можливо, один з них обов’язково стане її коронним.

Кілька корисних порад і рекомендацій

  • Тісто для дріжджових млинців заводиться як на пресованих, так і на сухих дріжджах. Важливий момент — вони повинні бути свіжими, тоді тісто швидко підніметься.
  • Завжди перед використанням просеивайте борошно. Насамперед, це робиться для позбавлення від сміття або якихось грудочок. Також в процесі зберігання накопичується зайва волога, а після просіювання борошно звільняється від вологості і насичується киснем. Вона виходить повітрям, що позитивно впливає на якість тіста, воно буде краще і швидше підніматися, а випічка в результаті вийде ніжною, соковитою і м’якою.
  • Тісто для млинців особливо сильно збивати не потрібно, інакше вироби не виходять пишними і ніжними.
  • Щоб приготувати млинці на дріжджах, знадобиться велика каструля. Коли блинная маса почне підніматися, вона може збільшитися в об’ємі в два-три рази. Якщо взяти маленьку посуд, то вона може полізти через краї.
  • Треба періодично спостерігати за тестом, ні в якому разі не допускати його перестої, інакше випічка буде непориста і бліда.

Кращі дріжджові млинці виходять, якщо використовувати для їх випічки товсту чавунну сковорідку. У разі, коли такої немає, можна користуватися посудом, що має антипригарне покриття.

  • Сковорідку треба сильно нагріти, потім промазати кухонних пензлем, змоченою в рослинному маслі, або шматочком сала. Якщо масло додається в тісто, то змащувати сковорідку досить тільки перед першим млинцем.
  • Ополоником зачерпнути млинцеву масу, налити на сковорідку і швидко обертальними рухами розподілити на всю поверхню.
  • З першої сторони блін випікається від 30 секунд до 1 хвилини, потім перевертається і печеться на другій стороні ще 30-40 секунд.