Мучниця – корисні властивості і протипоказання

Мучниця: корисні властивості при різних захворюваннях і протипоказання. Активні речовини мучниці та її використання

Мучницю з-за форми листочків ще називають ведмежим вушком. Використовується вона не тільки в цілющих рецептах народної медицини, а й у фармацевтичному виробництві. Цей вічнозелений багаторічний чагарник перемагає багато недуг і самостійно і в складі комплексної терапії.

Активні речовини, що визначають корисні властивості мучниці

Склад мучниці досить широкий. В ній містяться і вітаміни, і мінерали, однак цілющі властивості визначаються такими речовинами:

• флавоноїди;

• арбутин;

• дубильні речовини;

• галова кислота;

• урсулова кислота;

• гідрохінон.

Флавоноїди діють на людський організм комплексно і на багатьох рівнях, починаючи з клітинного. Вони впливають на всі системи організму, покращуючи їх роботу, так як регулюють дію різних ферментів. Рослини, в яких містяться флавоноїди, роблять на організм, ранозагоювальну, спазмолітичну, протизапальну, протипухлинну, сечогінний і бактерицидний засіб. По суті, це потужний антиоксидант.

Арбутин – це глікозид, який розпадається на глюкозу і гідрохінон. Арбутин має урологічний антисептичний ефект. Цей компонент також підтверджує антиоксидантна дія мучниці. Він нейтралізує вільні радикали і не дозволяє перекисляться лінолевої кислоти.

Продукт розпаду арбутину гідрохінон –бактерицидний і сечогінний компонент. У поєднанні з іншими складовими рослини ця речовина здатна вибілювати і омолоджувати шкіру. Штучно синтезований гідрохінон використовується в косметиці, однак його велика концентрація згубно впливає на клітини шкіри.

Дубильні речовини – це органічні сполуки складного типу. Їх концентрація визначає ступінь терпкості будь-якого продукту. У толокнянке їх досить багато, щоб впливати на секреторну функцію органів травного тракту. Не велика концентрація дубильних речовин знижує секрецію і знімає запалення з оболонок травних органів.

Дубильні сполуки приносять в організм епікатехін і катехін. Вони ж, у свою чергу, перешкоджають всмоктування канцерогенних і токсичних речовин у кишечнику пов’язуючи їх.

Галова кислота наповнює мучницю антиоксидантні та протипаразитарними властивостями. Є дані, що вона захищає печінку і серце від шкідливих впливів, і ефективно береться із збудниками гепатиту В. Блокуючи вироблення холестерину, галова кислота здатна запобігти появі злоякісних новоутворень у тканинах печінки.

Урсолова кислота – одне з найпотужніших жиросжигающих коштів. Також вона має гепатопротекторну дію, що, безумовно корисно для печінки. Ця кислота ефективно стимулює зростання м’язової маси, а також знижує швидкість росту ракових клітин. Додатковими властивостями є антимікробну і стимулює імунну систему в дію.