Оладки на кислому молоці – смачні рецепти

У бережливої господині ніколи не виникне думка вилити кисле молоко в раковину. Навіщо викидати хороший продукт, якщо його ще можна пустити в справу? Наприклад, посмажити на сніданок смачні оладки? Оладки на кислому молоці завжди виходять пишними, з тонким хрустким обідком по краю, рум’яними, ніжними.

Оладки на кислому молоці

Смажити оладки з кислого молока вигідно і зручно. Не доведеться гасити оцтом соду, тому що потрібну реакцію «утворення бульбашки» дасть кислий продукт. Використовуючи всього один базовий рецепт, можна готувати солодкі і солоні оладки. Можна додавати в тісто самі різні овочі, фрукти і ягоди — знайомий смак оладок вийде іншим, але теж дуже приємним.

Тонкощі приготування пишних оладок

Два найважливіших правила:

  • Не використовувати молоко, поки воно повністю не скисне. В ідеалі потрібно дочекатися моменту, коли бактерії розділять незбиране молоко на сирну масу і сироватку.
  • Обов’язково додавати в тісто соду, якщо кисляк варто так давно, що вже почав гірчити.

Хоча, взагалі, соду або розпушувач в тісто для оладок на прокисшем молоці додають не завжди. Цей інгредієнт цілком можна замінити пекарськими дріжджами або зовсім відмовитися від нього.

За консистенцією тісто має нагадувати густу домашню сметану, в якій «ложка стоїть». Тільки так оладки вийдуть високими, пишними і не опаде після зняття зі сковороди. У рецептах вказується певна кількість борошна по відношенню до інших компонентів складу. Однак кінцевий варіант завжди регулюють на око, додаючи борошно або молоко в залежності від того, наскільки густим вийшло тісто.

Заміс зручніше і швидше робити ручним міксером або блендером. Але використовувати техніку рекомендується тільки спочатку, до змішування рідких і сухих інгредієнтів. Борошно в тісто для оладок бажано не вбивати, а акуратно вмішувати виделкою або вінчиком.

Якщо в рецепті сказано, що яйця (окремо білки) потрібно збити в піну, їх потрібно охолодити. Полежавшие кілька хвилин в холодильнику, білки і жовтки збиваються набагато швидше і краще.

Щоб вийшли пишні смачні оладки, тісто перед відправкою на сковороду в духовку має відпочити й підійти. Ємність з ним накривають чистим кухонним рушником і залишають на 20-30 хвилин в теплі. Прискорити процес можна, поставивши миску з тестом на каструлю, наполовину заповнену гарячою водою.

І останнє. Після того як борошно повністю розійшлася, а тісто покрилося пухирями, розмішувати його не потрібно. Слід просто зачерпувати столовою ложкою густу пузиряться масу і акуратно викладати на розпечену сковороду, сбрызнутую маслом.