Як зробити просте тісто на вареники: 5 рецептів

Деякі господині вважають за краще закуповувати вареники в магазині просто тому, що не особливо люблять братися за тісто. Насправді це не настільки довго і не так важко, як може здаватися. Іноді найголовніше — це знайти рецепт, який буде слухатися» вас найкраще. Розповідаємо, як зробити просте тісто на вареники різними способами.

Від базового «борошно-вода-сіль» до «заварного» або на кефірі — у кожного кулінара свій особливий шлях. Часто головну роль відіграє звичка, так як спосіб вже багаторазово перевірений на практиці. Але чому б не спробувати хоча б один новий, а тим більш простий рецепт тіста на вареники?

Головні принципи

Класичне тісто — прісне, хоча для солодких начинок можна підсолодити і його. «Круте», але при цьому пластичне, тонко раскатывающееся, м’яке, але не дуже липке, і з нього зручно ліпити. При заморожуванні воно не розтріскується, а при варінні — не лопається. Важко не погодитися з тим, що це і є найкраще тісто для домашніх вареників!

На крижаній воді тісто виходить відмінно. Воно довго не сохне (в ньому довше тримається волога), добре склеюється при ліпленні. Тим не менш, є способи, які передбачають використання теплої води, навіть тепліше кімнатної температури (30-35°С). Все залежить від особистих переваг.

Питання для багатьох кулінарів: як зробити так, щоб вареники не розварювалися? І тут теж є кілька секретів.

  • Інгредієнти. Тісто з таких інгредієнтів — борошно, вода, сіль і яйце — замішується на крижаній воді і повинно бути не занадто пружним. При готуванні без яйця краще взяти борошно з твердих сортів пшениці. Будь борошно необхідно добре просіяти.
  • Якість тесту. Тісто буде податливим, якщо вмішати в нього трохи рослинного масла. Еластичне, не надто прилипающее — цього можна досягти шляхом тривалого замішування (10-20 хвилин) з поступовим підсипання борошна. Щоб тісто не «стягувалось», коли ви будете його розгортати, потрібно дати йому достатньо «відпочити» — від півгодини до години або навіть півтора, залежить від особливостей рецепта. А щоб воно не заветріться, його потрібно обертати в харчову плівку або обмазувати рослинним маслом.
  • Розкочування і начинка. Розкачати пласти для «вологих» (наприклад ягідних) начинок необхідно товстіший — 3 мм. Чому часто і розварюються вареники — з-за ягід всередині, а точніше, з-за того, що при прогріванні виділяється рідина, яка і «дірявить» оболонку. Для «сухих» начинок підійде товщина шару 1,5 мм Не кладіть занадто багато наповнювача. Краї вареників потрібно ретельно защипывать.
  • Варка. Для варіння заливайте в каструлю багато води, при цьому вироби потрібно закладати маленькими порціями. Після викладання потрібно відразу акуратно взбовтати воду в каструлі шумівкою.