Ревінь – корисні властивості і протипоказання

Чим примітний ревінь, ніж його корисні властивості? Особливості використання ревеню, калорійність, протипоказання

Дивне сімейство гречаних володіє внутрішньою різноманітністю, до цього сімейства відноситься і ревінь. Уявити це багаторічна рослина може кожен: на товстому, прямому стеблі тримається великий аркуш, потім з’являється суцвіття, і утворюється плід ревеню – горішок.

Рослина є незвичайним з-за свого відомого кислого смаку стебел. Інші частини люди не звикли вживати в їжу, проте і для них знайшлося своє застосування. Листя з задоволенням з’їдають деякі тварини, а коріння допомагають у виготовленні ліків, адже ревінь з його корисними властивостями – це справжня знахідка.

Ревінь: калорійність, корисні властивості

У своєму асортименті цей багаторічник має безліч видів. Переважно вони розрізняються складом і наявністю тих чи інших компонентів. Все це залежить від місця їх походження і довкілля в цілому. Тому калорійність цього продукту може змінюватися від 13 до 21 ккал на 100 грам. Ревінь містить велику кількість різних речовин:

• Органічні кислоти (аскорбінова, яблучна і т. д.);

• Пектинові речовини;

• Мінеральні солі (кальцій, фосфор, магній тощо);

• Вітаміни групи B і C;

• Каротин.

Всі вони ставлять ревінь в один ряд з такими корисними фруктами, як яблука, лимони, ківі. Крім того, він володіє різноманітними лікувальними властивостями, які впливають на роботу організму. Тому користь ревеню полягає у багатьох аспектах:

1. Мозкова діяльність. Сприяє продуктивній роботі мозку, що корисно для всіх вікових категорій. Також чинить позитивний вплив на пам’ять: покращує її і запобігає різні ризики.

2. Травна система. Ревінь має проносний ефект. Це допомагає прочистити шлунок і стимулювати його звичайну роботу. Нормалізує метаболізм – обмін речовин.

3. Зміцнення імунітету. Так як ця рослина насичене великою кількістю вітамінів, воно дуже корисно для загального стану здоров’я людини.

4. Волосся. Важливий пункт для багатьох дівчат, адже ревінь є хорошим ліками для волосся. Пошкоджені волокна відновлюються, колір стає яскравіший, і здорові волосся набувають натуральний блиск.

5. Зміцнення кісток. Вміст кальцію наділяє ревінь властивість зміцнювати людські суглоби, а також зуби, що особливо важливо. Зменшується схильність до переломів.

Ревінь варто включити в свій раціон, так як при його вживанні поліпшується робота і стан організму, що дозволить позбавитися від багатьох недуг, про яких мова піде далі.