Виноградне масло – корисні властивості і протипоказання

Виноградне масло: корисні властивості і області застосування, протипоказання

Виноградне масло, що добувається з кісточок ягід, володіє особливим складом та безліччю корисних якостей, які роблять його цінним речовиною. Ще з найдавніших часів унікальний еліксир використовувався як цілющого засобу, харчової добавки і не втратив актуальності в сучасній народній медицині. Навіть юні і зрілі красуні з своїх косметичних процедурах завжди вдавалися до допомоги масла кісточки ароматної ягоди.

Особливість складу виноградного масла і корисні властивості продукту

Виноградне масло відрізняє високою харчовою цінністю і широким діапазоном корисного впливу. Широке застосування в профілактичних, лікувальних і косметичних цілях обумовлене насиченим вітамінами, мінералами, мікро – і макроелементами складом. По набору компонентів він схожий зі складом соняшникової олії, а от харчова цінність з легкістю складе конкуренцію соєвому і кукурудзяному, лляному і кунжутному масел. Виходячи з двох критеріїв, виноградне масло займає лідируючі позиції серед аналогів. До складу масла входять:

  • вітаміни А, С, Е, група В, у тому числі В1, В2, В3, В6, В9, В12;
  • макро – та мікроелементи, серед яких натрій, калій, залізо, кальцій та інші;
  • поліненасичені жирні кислоти;
  • фітостероли;
  • флавоноїди;
  • фітонциди;
  • дубильні речовини;
  • ензими;
  • хлорофіл

Поліненасичені жирні кислоти представлені в основному лінолевої кислотою Омега-6, якій належить найбільша частка близько 70%, і Омега-9 (до 25%). Омега-6 відповідає за підтримання оптимального рівня вологи в шкірі і стимуляцію регенераційних процесів. Діючи в комплексі з олеїновою кислотою Омега-9, лінолева кислота покращує роботу серця, нервової і ендокринної систем, стан кровоносних судин, очищає організм від токсинів, виводить шлаки і важкі метали, має протизапальну дію і зміцнює імунітет. Решта складу поліненасичених жирних кислот представлений стеаринової, пальмітинової, ліноленової Омега-3 і арахиновой кислотами.

Вітаміни А, Е і с разом З такими флавоноїдами, як проантоцианидина і резвератрол підвищують антиоксидантну активність продукту і роблять масло більш ефективним засобом боротьби з різного роду бактеріями і вірусами, ніж вітамін С.

Вітамін Е, що міститься у значній кількості в виноградному олії, заслуговує особливої уваги. Завдяки йому виноградне масло не тільки виділяється серед інших, але і чайна ложка кошти задовольняє добову потребу в цьому компоненті. Він знижує рівень шкідливого холестерину в організмі, відновлює репродуктивну функцію і налагоджує роботу статевої та серцево-судинної систем.

Багатий склад такою речовиною, як хлорофіл. Воно надає речовині зеленуватий відтінок і володіє бактерицидними властивостями. Хлорофіл відмінно тонізує шкіру, активізує і прискорює процеси загоєння ран і ушкоджень оболонок, захищає нирки і сечовий міхур від утворення каменів, покращує роботу дихальних шляхів, травної та ендокринної систем.