Як правильно варити перлову кашу на молоці і на воді

А давайте зробимо справжнє кулінарне відкриття! І допоможе нам у цьому найпростіший продукт. Пропонуємо вам дізнатися, як правильно варити перлову кашу. Впевнені, класичний рецепт повністю змінить ваше уявлення про цьому злаку і страви з нього. І ви навчитеся готувати перловку з молоком, цибулевої заправкою, грибами.

Цей злак відноситься до перших, окультурених людиною. У раціоні людей перловка або цільне зерно ячменю, з’явилася понад 17 тисяч років тому. Вживали їх у їжу в Давньому Єгипті, а стародавні римляни вважали найкращою їжею для гладіаторів. Останні, до речі, іменувалися «hordearii», що в перекладі означає не що інше, як «ячмінні мужі».

На Русі культура вживання перлової крупи була втрачена ще в XIII столітті. Цінний злак, що вирощується на великих полях фінно-угорськими народами, замінили пшениця і сочевиця. Хоча у вузьких колах, в основному знаті, страви з ячмінної крупи продовжували готувати. Саме перловка була улюбленою кашею Петра I, а назва її походить від англійського терміна «pearled barley» або «перлина» за зовнішню схожість округлих, щільних ядерець з морської коштовністю.